Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes

Bystřice pod Hostýnem,MFF Na rynku v Bystřici, 5. - 7. 7. 2013

225 fotek 6.7.2013 376 zobrazení
BYSTŘICE V OBJETÍ FOLKLORU
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Nechte se objímat folklorem, tak znělo motto devátého Mězinárodního folklorního festivalu Na Rynku v Bystřici. Příkaz nezůstal nevyslyšen. Bystřice ožila, náměstí se znovu stalo pohostinným místem pro místní i cizince.
„Na rynku v Bystřici jsou úvodní slova krásné lidové písničky z Bystřicka. Její další slova jsou pak pro festival rovněž příznačná. ´Vysoká veža´, o níž se v písničce dále zpívá, tedy monumentální věž bystřického kostela, je neodmyslitelnou kouzelnou kulisou pestrého dění, strážkyní náměstí, rynku,“ vysvětlil vedoucí festivalu Petr Stanovský. A právě ve stínu bystřické kostelní věže se na začátku července scházejí soubory z celého světa.
Exotickými hosty se tentokrát stali Indové a Tchajwanci, kteří, jak je zvykem, učili domorodce svému tanečnímu umění. Lidový jarmark, přehlídka dětských souborů a zejména průvod všech krojovaných zpříjemnily Bystřičanům sváteční dny. Festivalouvou pohodu znásobilo letní počasí. Jen málokdy by si přál zopakovat minulou dešťovou variantu, kdy se všechen program odehrával v uzavřené hale.
„Náš festival se stal pevnou součástí festivalového kalendáře Folklorního sdružení České republiky. Pokaždé si k nám najde cestu více než patnáct set diváků! Jsme rádi, že s námi spolupracuje město Bystřice pod Hostýnem a především podnikatelé z našeho regionu, bez kterých bychom tento festival nemohli uskutečnit. Spolupracujeme také s dalšími festivaly na Moravě – Rožnovskými slavnostmi či Jízdou králů v Doloplazech,“ uvedl Petr Stanovský z pořádajícího souboru písní a tanců Rusava, který si letos připomíná šedesát let od svého založení Příznivci místního souboru se mohou těšit na slavnostní celovečerní program, který se uskuteční 26. října v Bystřici pod Hostýnem.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Co si představujeme dnes pod pojmem láska? Oceňovaná e-kniha Dáma s veverkou.
Stáhnout e-knihu ZDARMA

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron