Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes 

Bystřice pod Hostýnem, Josef Rapčan - Obrazy, samorosty atd, 6.4. 2019

42 fotek 6.4.2019 - zobrazení
OBRAZY MALOVANÉ TUŽKOU
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Výstava Bystřičana Josefa Rapčana Obrazy, samorosty atd. měla veliký ohlas. Na vernisáži zaplnili návštěvníci celý Kruhový sál zámku, což není samozřejmé ani u renomovaných umělců. Amatérský výtvarník má za sebou několik samostatných výstav, většinou se ale prezentuje v rámci kolektivu. Bystřičané znají Josefa Rapčana jako vedoucího skupiny Naši.
Vernisáž zahájil skromně sám autor zamyšlením nad svou cestou k umění. „Už jako malý kluk jsem si občas něco nakreslil, tenkrát ale nebyla ZUŠka. Neměli jsme moc peněz ani na barvy, a tak jsem jako hlavní výtvarný prostředek zvolil tužku. Říkám tomu obrazy malované tužkou. Bohužel se mi nepodařilo dostat se na studium umělecké školy, ale pořád byla ve mně touha malovat pro vlastní potěchu. A pokud se to líbí i jiným, je to jen dobře,“ uvedl sedmdesátiletý Rapčan.
Ve výtvarné tvorbě vidí autor veliké obohacení vlastního života, což obdivují i návštěvníci. Pastel, dřevořezby, portréty a další techniky - je až k nevíře, že všechna díla tvořil Josef Rapčan levou rukou, přestože je pravák. První výstavu v Bystřici pod Hostýnem měl v roce 1989, po odchodu do důchodu má více času tvořit v terénu, odkud nosí zajímavé samorosty. „Tady je autorem sama příroda. U krajinomalby stromu nevadí, že mu namaluju jinak větev, ale zkuste to u portrétu, tam musí být podoba,“ dodal Rapčan. „Nejraději kreslím portréty malých dětí, mají svůj dětský výraz, nejhorší je malovat puberťáky,“ pobavil autor diváky.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron