Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes 

Bystřice pod Hostýnem, Karel Bubílek Obrazy, 30.9.2017

76 fotek 30.9.2017 - zobrazení
NAROZENINY MALÍŘE BUBÍLKA OSLAVILI V ZÁMKU
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Významná regionální osobnost oslavila 85. narozeniny. V pevné síle a pozitivním duchu přijímal gratulace malíř Karel Bubílek.
Oslava mistrových narozenin proběhla na zámku vernisáží výstavy jeho obrazů. Karel Bubílek se narodil v roce 1932, dětství prožil na Kyjovsku. Odjakživa se toulal přírodou, což ovlivnilo jeho vnímání světa. „Pokud moc neprší, maluju venku v přírodě,“ podotkl skromně lesník a myslivec před zcela zaplněným svátečným sálem.
„Odmala byl obklopen ženami, vyrůstal se sestrami, ale protože měl ateliér s kolegou, ženy nedělaly dobrotu. Proto raději maluje přírodu,“ zaznělo při zahájení. Karel Bubílek vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Celý život pracoval v propagaci firmy Ton, kde tvořil expozice a výstavy.
Kreslení a malování se mohl naplno věnovat až v posledních dvaceti letech. V Bubílkově rukopisu jsou znatelné stopy Hostýnských vrchů a milovaného Chvalčova, kde žije se svou oddanou manželkou Evou. Na výstavě jsou k vidění jeho akvarely, kolorované kresby, tempery a olejomalby.
Pevné zdraví, hodně malířské i životní energie a velkou oporu rodiny popřál malíři starosta města Zdeněk Pánek. „ Já ještě musím poděkovat městskému úřadu, že tady v Bystřici uspořádal také výstavu tvorby mých dvou kolegů,“ rozloučil se s gratulanty Karel Bubílek.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte z tohoto alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.