Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes 

Bystřice pod Hostýnem, Léčivé divadlo Gabriely Fillipi, 12.4.2018

4 fotky 1 video 12.4.2018 - zobrazení
LÉČIVÉ DIVADLO PŘIVEZLO DO BYSTŘICE SLUNCE
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Zcela zaplněný sál kulturního domu přivítal herečku Gabrielu Fillipi, která do Bystřice přivezla Léčivé divadlo. Nešlo o léčbu smíchem, jak by se mohlo zdát, ani o muzikál, jak by možná napovídal název hry Anastasia.
Léčivé divadlo je založeno na duševním prožitku. Nabízí meditaci, povzbuzení, víru, naději a lásku, každý si odnese intenzivní zážitek. Někomu může návštěva divadla změnit život. „Dáváme lidem skrze umění, humor, kouzlo a sílu divadla nahlédnout tam, kam se běžně nedíváme. Do světa andělů, mystiky, spirituality,“ řekla Gabriela Fillipi. Komorní činohra Anastasia je právě takovým příkladem. „Nám všem, kteří jsme knihu četli, ovlivnila život,“ uvedla Fillipi.
Jak sibiřská poustevnice s pohanskými kořeny změnila muže z úplně odlišných poměrů? Pravdivý příběh lásky podle stejnojmenné knihy Vladimíra Mergeho se stal bestselerem. Bystřické publikum vnímalo činohru pro dva herce velice intenzivně. Pozitivní energie sálala z každé sedačky, při představení panovalo hluboké ticho, při replikách uvolněný smích. Živočišné Anastasii sekundoval herecký partner Mario Kubec se svým povrchním světonázorem, jenž však pod vlivem ženy bohyně postupně zahazuje.
„Já jsem věděla, na co jdu. Hra o procitnutí, o smyslu života, o konzumním a duchovním světě. Každý si odnese, co potřeboval slyšet. Člověka si najde to, co si ho najít má… mě si teď bohužel našly neradostné životní události,“ zalitovala jedna z návštěvnic při odchodu z divadla před druhou částí. Po představení se totiž ještě herci věnují hostům. Martina Taunia Christová vyprávěla, jak je možné uzdravit se Sluncem. Patrik Kee, vokální improvizátor, posílil duchovní rozměr představení hudebním doprovodem.
„Vnímáme pozitivně tu atmosféru na Hostýně, tady se nám nejen dobře hraje, ale i dýchá,“ vyzdvihla Gabriela Fillipi. Intenzivní meditace v kraji kolem Hostýna, zdá se, fungují.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte z tohoto alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.