Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes

Bystřice pod Hostýnem, Svíčkový koncert, 14.12.2014

257 fotek 14.12.2014 575 zobrazení
POHÁDKOVÉ VÁNOCE S DĚTSKÝMI SBORY A ORCHESTREM
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Pořádnou porci vánoční nálady dostali návštěvníci nedělní kulturní akce. Bystřičtí sokolové už tradičně uspořádali ve spolupráci s dechovým orchestrem Hulíňané Svíčkový koncert. S nápadem před sedmi lety přišla sbormistryně Martina Ryšková.
„Děti zaslouží velkou pochvalu za výdrž, je vidět, že je zpívání baví,“ pochválila své svěřence učitelka, která v bystřické Základní škole TGM založila pěvecký sbor Sboreček. Na vánoční program trénuje s dětmi už od podzimu, a tak se při galavečeru předvedli v plném nasazení s velkým dechovým orchestrem pod taktovkou Petra Poláka.
Hrát naživo s kapelou není legrace, je třeba vyladit mikrofony, zvuk, aby bylo malé zpěváčky vůbec slyšet. „Koncerty s Hulíňany mají vzrůstající tendenci, rodiče si podvečer opravdu vychutnají a tak to má být,“ pokračovala Ryšková. Děti z prvního stupně posílily letos hlasy starších spolužáků ze souboru Vrabčáci pod vedením Venduly Janíkové. Ti v programu vystoupili jako hosté, jelikož oslavují čtyřicet let od svého založení.
Velká premiéra hned dvou školních sborů a k tomu jedna opravdová dechovka, to byl zážitek nejen pro ty školou povinné. Sympatie diváků si získala i rozpustilá moderátorská dvojice. Dlouhý seznam nejkrásnějších pohádkových i vánočních melodií v podání dechové hudby Hulíňané a jejich hostů přinesl do Bystřice skutečně vánoční náladu.
Vytvořte z tohoto alba:

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron