Chvalčov, OZS Kulturák, Zatracená mašinérie aneb Pop a lidskost, 31.1.2020
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Chvalčov, OZS Kulturák, Zatracená mašinérie aneb Pop a lidskost, 31.1.2020

Popis

HITY LOŇSKÉHO ROKU ZNĚLY VE CHVALČOVĚ
Eva Mikešková
Chvalčov / Tak schválně, kolik světových hitů z loňského roku znáte? Billie Eilish? Ano, to je ta drzá, neuvěřitelná holka z klipu, co posbírala hned několik cen Grammy. Není zdaleka jediným interpretem, který se vetřel do uší posluchačů. V nepřeberném množství populární hudby, jež v loňském roce zabodovala v hudebním průmyslu, pomohl s orientací známý hudební publicista Pavel Turek.
Poslechový pořad s názvem Zatracená mašinérie aneb Pop a lidskost nenechal posluchače v klidu. Hudební bilance minulého roku byla pestrá. Komerční, ale i méně známé videoklipy pobavily i šokovaly, byl to průlet emocemi.
Návštěvníky otřásla informace, jak moc se v hudbě odráží umělá inteligence. „Zážitky spojené s hudbou dostávají jinou podobu. Před rokem se konal první virtuální hudební festival ve hře My craft, živé koncerty v reálný čas byly streamované přímo do hry,“ popsal Turek vliv technologií. Jak zní zpěv robota? Pusťte si nahrávku Holly Herndon- Eternal. Jako „hudba z Marsu“ působila česká skladba Lambaláda. Přišli jsme vám zahrát z budoucnosti - říkají totiž o sobě členové kapely Bert and Friends.
Podle Turka byl leitmotivem roku v hudbě využít sociálních sítí a dosáhnout tak co největší popularity. „Hudba dneska vzniká na síti, nahrává se v improvizovaných podmínkách, v domácím prostředí, ale sledovanost je obrovská,“ přiblížil publicista zejména fenomén TikTok. „Pro hudební průmysl je to platforma číslo 1. Používá virální triky - 15 sekundové videosekvence s hudebním doprovodem osloví hlavně teenagery. Všichni interpreti se snaží dostat svou skladbu na TikTok, který dává prostor novinkám, ale taky dávno zapomenutým písním. Proto se tam nováčci prosadí a čeká je neskutečná cesta do hitparády.“ To se vloni podařilo skladbě Old Town Road, která se držela rekordních 19 týdnů na vrcholu posluchačského žebříčku.
Ještě jste si „netiktokli?“ Zkuste to. Ale pozor! Varování! Je to opravdu nakažlivé, vyzkoušeno na vlastní uši… playlist chvalčovské poslechovky zde :
https://open.spotify.com/playlist/7DIr9IFabBWPxCBbOPhi55?fbclid=IwAR3Js9x3qWPj9cdcGTdCKJ7UyRL-GLeOW2Cqepvl3OZhoPjYT2azE7AO_0Y

Období

Statistiky

  • 1 fotka
  • 1 zobrazení
  • 0 se líbí

Fototechnika

Canon EOS 1200D

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

20% sleva platí na všechny dárky z vašich fotek po zadání kódu: MojeLeto v objednávce.
S kódem: MojeLeto Akce platí do 31. 8. 2022
Prohlédnout nabídku
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Chvalčov, OZS Kulturák, Zatracená mašinérie aneb Pop a lidskost, 31.1.2020
Komentáře Přidat