Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes 

Kroměříž, Krajské kolo dějepisné olympiády, 20.3.2019

11 fotek 20.3.2019 - zobrazení
DOCESTOVALI DO KRAJSKÉHO KOLA DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY
Eva Mikešková
Kroměříž / Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace, to bylo téma 48. ročníku Dějepisné olympiády.
Za poznáním, to především docestovali do Kroměříže talentovaní žáci ZŠ a nižších ročníků gymnázií, vítězové okresních kol z celého Zlínského kraje. Se svými učiteli se poctivě připravovali na toto nelehké zadání. Letos se totiž olympiáda nevěnuje konkrétní historické události či osobnosti, ale zahrnuje široký okruh vědomostí.
„Toto téma oslovilo hlavně pány, probojovalo se více chlapců z okresních kol. Z celkového počtu 1800 účastníků tu dnes v Muzeu Kroměřížska sedí 42 soutěžících,“ uvedl Pavel Kočí, garant Zlínského kraje. Největším „byznysmenem“ se však stala dáma Elizaveta Pisareva ze ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí. Druhý byl Filip Maléř ze ZŠ Videčská Rožnov p. R. a třetí místo obsadil student holešovského gymnázia Josef Adamec.
Vítězka z celkového počtu 100 bodů „vyhandlovala“ 91, má tak velikou šanci uspět v celostátním kole v Olomouci, kde bude připraven pro soutěžící bohatý doprovodný program. Na loňské klání v hlavním městě vzpomněl nejlepší soutěžící ze Zlínského kraje, šestnáctiletý Jakub Maťa z Bystřice pod Hostýnem. Z Prahy, kde po celý týden bydlel na kolejích, se Jakub Maťa vrátil nadšený. „Nádherné prohlídky, uchvátily mě zámek a zahrady v Lánech.“
Výuka dějepisu je po všech stránkách náročná, nekončí 2. světovou válkou, jak si myslí veřejnost, zahrnuje celé 20. století. O to obdivuhodnější jsou žáci 8. tříd, kteří se svými znalostmi na olympiádu probojovali.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron