Rajnochovice, Valašské mámení vernisáž, 29. 7. 2011
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Rajnochovice, Valašské mámení vernisáž, 29. 7. 2011

Popis

VALAŠI MÁMILI UMĚNÍM V RAJNOCHOVICÍCH
Eva Mikešková
Rajnochovice / Netradiční výstava výtvarně zmámených Valachů a jejich přátel slaví úspěch již dvanáctým rokem. A v čem je expozice netradiční? Vystavuje se téměř pod širým nebem v malé obci a ne v renomované galerii. Místní obyvatelé i náhodní návštěvníci obdivují, jak se pořadatelkám podařilo citlivě zasadit umění do venkovského prostředí. „Farská stodola snad byla pro výstavu stvořená,“ poděkovala při slavnostní vernisáži produkční Jaroslava Slámková duchovnímu Kamilu Obrovi za zapůjčení prostoru.
Netradiční je Valašské mámení tím, že už z něj vznikla tradice uspořádat velkou akci pro veřejnost v malém počtu lidí. „Klobouk dolů před umělci, kteří nám důvěřují a nechají tu svá díla na odiv pouhé čtyři dny. Po celou dobu vládne uvolněná atmosféra, výstava se vlastně tvoří sama, ať už sem přijde soused z dědiny nebo osobnost uznávaná v uměleckých kruzích, “ vylíčila kurátorka Eva Navrátilová. Spolu s Jaroslavou Slámkovou cítí velkou odezvu od veřejnosti. Lidi si říkají o další pokračování, přestože prvotní nadšení přešlo ve snahu přijít pokaždé s něčím novým, kvalitnějším. Mnozí chápou výstavu jako společenskou událost, potkávají se tu příbuzní a přátelé, kteří se třeba celý rok neviděli. Valašské mámení se totiž kryje s termínem Svatoanenské pouti. Jen tu letošní hodovou náladu mírně pokazilo deštivé počasí. Přesto si cestu do stodoly našly stovky obdivovatelů.
„O Mámení jsem slyšela v Českém rozhlase, ale výstava mě překvapila daleko více, než jsem myslela, svým rozsahem, různorodostí, uspořádáním děl v prostoru. V takové malé obci bych čekala spíše amatérské výtvory, ale tohle je umění, “ zhodnotila návštěvnice Bohumila Mlčochová z Hranic.

Období

Statistiky

  • 167 fotek
  • 2 zobrazení
  • 0 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Někdy všichni nestíháme, známe to! Proto na přání PRODLUŽUJEME BLACK FRIDAY -30% a platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: BF2022 v objednávce.
S kódem: BF2022 Akce platí do 11. 12. 2022
Získat slevu
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Rajnochovice, Valašské mámení vernisáž, 29. 7. 2011
Komentáře Přidat