Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

emikes 

Bystřice pod Hostýnem, Lení alternativa 2017, 12.9.2017

92 fotek 1 video 2.9.2017 - zobrazení
ALERNATIVU ZAHALILO 13. STOLETÍ
Eva Mikešková
Bystřice pod Hostýnem / Pochmurné počasí poslední prázdninové soboty neodradilo pravidelné návštěvníky Bystřické alternativy. Poslechnout hudební tělesa, která předvádějí obtížně zařaditelnou muziku, si přišli i mnozí nově příchozí. A to přestože nezpíval dlouho avizovaný Vladimír Mišík.
„V plánovaném termínu bohužel z vážných rodinných důvodů v Bystřici nevystoupí - neplánovaně se setká (poprvé v životě) se svou nalezenou rodinou, o jejíž existenci se dozvěděl teprve až nedávno při natáčení filmu. Je to opravdu velmi výjimečná situace, Vláďa koncerty jen tak neruší. Chápeme ale závažnost tohoto životního okamžiku a přejeme Vláďovi pevné zdraví při (nejen fyzicky) náročné cestě za Atlantik,“ zdůvodnil Tomáš Hradil.
Punkové šansony seskupení Stinka s výraznou zpěvačkou a akordeonistkou Hanou Lundiakovou zacílily s českými texty na vnímavé publikum. Jako v šedesátkách zahráli The Atavists. Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana. Pak už se nádvoří zámku ponořilo do 13. století a se stejnojmennou kapelou zpívalo nejznámější hit Karneval. „Speciálně kvůli tomu jsem tady, tuhle písničku máme v repertoáru, ale bigbít hrajeme už čtyřicet let,“ přiznal za místní kapelu Perspektivy Jaromír Hradilík.
Chladnou gotiku středověku rozehřála ohňová šou. Popůlnoční stage rozhoupalo reggae Homebwoyrasta. Dredaři z Olomouce s dechovou sekcí rozvlnili poslední minuty Letní alternativy. „A příště nechám zpívat toho Mišíka,“ vzkázali pořadatelé. Koncert s kapelou ETC a projekce filmu včetně besedy s režisérkou Jitkou Němcovou se přesouvá na začátek prosince.

Vytvořte z alba pexeso

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.